Hakkımızda


KOÇLAR YEM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. “KOÇLAR” ailesinden olan Ahmet KOÇ ve oğulları Harun KOÇ ile Hacı Ahmet KOÇ un yönetim kurulunu oluşturduğu merkezi Ilgın’da olan bir aile şirketidir.

 

KOÇLAR ailesinin 50 yıllık ticari geçmişi, bilgi birikimi, güven ve kalitenin adı olmuş ve her daim müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu bu bilinç ile çiftçilerimizin, üreticilerimizin geçmişte olduğu gibi gelecekte de yanlarında olmak amacı ile 2015 yılında yeniden yapılanma sürecini tamamlayarak yatırımlarını ve ticari faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Firmamız Ilgın ilçemiz başta olmak üzere, bölgemiz ve Türkiye geneline hitap eden zahirecilik, hububat ve taneli ürünler ticareti yapmakta, öncelikle ilçemiz çiftçi ve üreticilerinin ürünlerinin başka pazarlara ihtiyaç duymadan en uygun şekilde değerlendirilmesine katkı sağlamaktadır.

Bu kapsamda yıllık 100 bin tona yakın Arpa, buğday, mısır vb ürün ticaret kapasitesine sahiptir. Koçlar Yem, bu ürünleri uygun şartlarda depolayarak, ihtiyaç duyan üretici firmalara hammadde temin etmekte, gelen talep doğrultusunda bu ve benzeri ürünlerin ithalat ve ihracatını da yapmaktadır.

Her daim birinci önceliğimiz olan ilçemiz ve bölge çiftçilerimizin ihtiyacı olan kaliteli Tohum taleplerinin karşılanması amacıyla ülkemizin bilinen tohum markalarının bayilikleri ile tohum ihtiyaçlarını yerinde karşılanmakta yıllık 2 bin ton tohum ticaretimiz bulunmaktadır.

Ayrıca yüksek ve kaliteli bir hasat elde etmek amacıyla çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu gübre taleplerini karşılanmak amacıyla gübre imalatçısı ve tedarikçisi olan ülkemizin en büyük gübre üreticisi firmaların bayilikleriyle yıllık yaklaşık 10 bin ton civarında gübre ticareti yapmaktadır.

İlçemiz beklentilerini ve çiftçilerimizin akaryakıt ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ilçe merkezimizde ulusal bir markanın bayiliği altında akaryakıt istasyonumuz bulunmaktadır. Aylık 30 bin litre kapasitesi olan bu istasyonumuzda ilçe halkımıza, nakliye şirketlerine perakende ve toptan satışlarımız bulunmakta ayrıca çiftçilerimizin tarlasına kadar tankerlerimizle akaryakıt götürülerek talepleri yerinde karşılanmaktadır.

Yine ilçemizde turizme katkı sağlayan tarihi Lala Mustafa Paşa külliyesindeki kapalı çarşısı içerisinde bulunan SEDİRLİHAN Restorant da 250 kişiye aynı anda hizmet verebilecek kapasiteye sahip olup,tarihi dokunun verdiği nezih bir ortam da ilçe halkımıza ve ilçemize gelen yerli ve yabancı turistlere kaliteli, lezzetli ve yöresel yemek menüleri ile hizmet verilmektedir.

KOÇLAR YEM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Firmamız Zahirecilik, Tohum, Gübre, Akaryakıt ticaretleri, tarihi restoranımızla Turizm e verdiği destekle kalmayarak yatırımlarına hızla devam etmektedir. Bu doğrultuda şirketimiz kendi öz kaynakları ile 2017 yılı Ocak ayında İlçemizde toplam 10 bin metrekare arazi üzerinde yer alan çok katlı mimari yapısıyla 5 bin metrekare kapalı alanı olan, 10 bin ton kapasiteli dikey çelik hammadde siloları ve 10 bin ton yatay depoları bulunan, kendi üretimi için ihtiyaç duyduğu buharın üretimin de LNG yakıt kullanarak üretebilen çevreye duyarlı, üretimi için gerekli olan hammaddelerin alımı esnasında kaliteli hammaddenin alımı için gerekli olan analizlerinin yapılabildiği, üretimini yapmış olduğu ürünlerin kalite standartlarını, şartlarını ve değerlerini inceleyip tetkik edebilen son model cihazların yer aldığı laboratuar alt yapısına sahip, 1250 Kw kurulu güce olan, üretimini son teknoloji makine ve ekipmanlar ile gerçekleştiren,

Gıda üretim Standartlarının tüm şartlarını yerine getirerek, temiz ve hijyenik fabrika ortamında saat de 30 ton üretim Kapasitesi olan, KOÇLARIM YEM markası ile 14 çeşit Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Yemlerinin üretimi gerçekleştirilmektedir.

Bu yatırımımızla ilçemiz ve bölgemiz istihdamına da katkıda bulunarak şuan itibariyle direk ve dolaylı olarak 50 personele istihdam sağlamış bulunmaktayız.

Yem sektöründeki bu yatırımımız ile özellikle ilçemiz ve çevresindeki Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan besi ve yetiştiricilerimiz kaliteli yemi daha ekonomik şartlarla edinme imkanı bulmuş, ayrıca firmamız Veterinerleri, Besleme uzmanları, rasyon hazırlayan ziraat mühendislerimizle desteklenerek katkılarımız devam etmektedir.

Özellikle ilçemiz ve çevresindeki tüm müşterilerimiz, Üreticilerimiz, Besi ve Yetiştiricilerimizin kalitemizi takdir etmeleri memnuniyetlerini dile getirmeleri bizleri daha çok çalışmaya ve yatırımlarımıza devam etme isteğimizi arttırmakta ve bu bilinçle yatırımlarımız hız kazanarak sürdürülmektedir.

Yem sektörüne yapmış olduğumuz bu yatırımımız özellikle ilçemiz deki besi ve yetiştiricilerimizin umudu olmuş onların talep ve istekleri doğrultusunda günlük 250 ton kapasite ye sahip SÜT TOPLAMA MERKEZİMİZ in temelini atarak inşaatına başlamış bulunmaktayız bu yatırımımızı da 2017 Aralık ayı gibi tamamlayarak hizmete sunmayı planlamaktayız.

Ülkemizin 2023 yılı vizyonunu ve hedeflerini benimseyen biz KOÇLAR YEM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ve ailesi olarak tüm projeleri ve planlamaları yapılan 300 bin metrekare üzerine kurulacak olan 500 Büyükbaş AR-GE çiftliğimizin çalışmalarına da son hızla devam etmekteyiz.

Firmamız her daim Üreticilerimizin yanında olmuş ve onların varlığı bize olan desteği devam ettiği sürece asla kaliteden vazgeçmeyerek hizmetlerimize başta ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için devam edeceğiz. Üreticilerimizin desteğiyle var olduk, bizler de üreticilerimiz için varız, Her daim bu bilinçle çalışacağız.

Çiftçilerimizden, tarım ve hayvancılık sektörümüzden aldığımız güçle, Türkiye’nin gücüne güç katıyor. Yüzlerce insana iş oluyor, aş oluyoruz. Şimdi yeni yatırımımızla birlikte yeni başarı hikayeleri yazmaya, ülkemizin üretim gücüne hizmet etmeye devam edeceğiz.

Üreticilerimizin desteğiyle var olduk, bizler de üreticilerimiz için varız.